reklamy jedině SEM

chceš spřátelit??tkC-L-I-C-K
→→→finále sonB TADYYY 2. kolo sonC TADYYY←←←

hlásni pro nás prosí TADYYYYY je to 1.kolo sonB a jsme tam jako Mája a Áďa tak moc díky za hlasy

Pro toho kdo neviděl úžasnej filmík Mamma mia...

16. března 2009 v 19:51 | Mája |  Mamma mia

Příběh

Příběh se odehrává na fiktivním řeckém ostrově, kde Donna vlastní a provozuje hostinec, v němž vyvařuje pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit. Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla.

Za několik týdnů tito tři muži přijedou: Harry "Head Banger" Bright, Bill Austin a Sam Carmichael. Každý z nich má své manýry. Harry je pitomý britský bankéř s unikátním smíchem; Bill je typický Australský cestovatel; Sam je americký architekt, který měl s Donnou milostné pletky, zatímco byl zasnoubený s jinou ženou. Navíc Donna pozvala své dvě staré kamarádky; Tanya - bohatá a třikrát rozvedená, a Rosie - svobodná žena, která se ráda baví. Před dvaceti lety měly tyto tři svou vlastní kapelu "Donna a Dynama".

Sophie si nejdříve myslí, že jejím otcem je Bill, protože jeho teta Sophia zanechala pro rodinu velké množství peněz. (Donna říká, že Sophie byla pojmenována po paní jménem Sophia a že ty peníze na vybudování hostince zdědili). Sophie požádá Billa, aby ji dovedl k oltáři, a on souhlasí. Brzy nato se Harry a Sam dovtípí, o co jde, a oba se obrátí na Sophii. Každý z těch tří mužů si teď myslí, že povede Sophii k oltáři.

Sophie pošle třem mužům vzkaz, že místo nich ji povede k oltáři její matka. Mezitím ona a Sky pochybují o svém sňatku: mají pocit, že se navzájem neznají tak dobře, jak by měli. Sam odporuje Donně s možností, že by mohl být Sophiin otec a následuje hořký konflikt: Donna mu řekne, je ráda, že vychovala Sophii sama bez mužské pomoci, která stejně za nic nestojí. S vyvíjející se scénou je stále víc jasnější, že Sam a Donna jsou do sebe pořád zoufale zamilováni, zlostně a proti svým vůlím.

Na svatbě je nakonec všem třem mužům jasné, že Sophiino otcovství je neurčité, ale všichni zúčasnění souhlasí, že je to vlastně úplně jedno, kdo je jejím biologickým otcem: Sophie má ráda všechny tři a ani jednomu nevadí být třetinovým otcem, tedy součástí jejího života.

Sophie a Sky oznámí, že se brát nebudou - aspoň ještě ne teď. Aby veškeré přípravy na svatbu nepřišly vniveč, Donna a Sam překousnou svou hrdost a vezmou se. (Vyjde najevo, že Samovo první manželství ztroskotalo). Rosie a Bill se zatím sblíží. Na druhou stranu vyjde najevo, že Harry, který během představení několikrát zmínil svou druhou polovičku, je v homosexuálním partnerství s Laurencem. Sophie a Sky odcházejí z ostrova na společnou cestu kolem světa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama