reklamy jedině SEM

chceš spřátelit??tkC-L-I-C-K
→→→finále sonB TADYYY 2. kolo sonC TADYYY←←←

hlásni pro nás prosí TADYYYYY je to 1.kolo sonB a jsme tam jako Mája a Áďa tak moc díky za hlasy

Co to je Mamma mia???

16. března 2009 v 19:45 | Mája |  Mamma mia

Mamma Mia! je muzikál s písněmi skupiny ABBA, který napsala britská dramatička Catherine Johnson.

Na přípravě muzikálu se od samého počátku účastnili Björn Ulvaeus a Benny Andersson, členové skupiny ABBA kteří složili původní hudbu. Anni-Frid Lyngstad patřila mezi finanční producenty, Agnetha Fältskog projekt podpořila účastí na švédské premiéře.

Přestože byl název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Děj je situován na fiktivní řecký ostrov, vypráví příběh majitelky taverny Donny, která chystá svatbu pro svou dceru Sofii.

Londýnská premiéra muzikálu se konala v dubnu 1999, do role Donny byla obsazena Siobhán McCarthy. Na Brodway byl muzikál uveden v říjnu 2001 na scéně Winter Garden Theatre, zde si Donnu zahrála Louise Pitre. Brodwayská inscenace získala v roce 2002 pět nominací na cenu Tony Award, žádnou však neproměnila. Muzikál byl inscenován v řadě dalších jazyků. V říjnu 2007 bylo v rámci mezinárodního turné několik představení odehráno i v Praze, Donnu ztvárnila Carolanne Weidle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama